O ski centru


Jsme menší ski areál s dlouholetou tradicí. Historie areálu je úzce spjata s chatou Návrší, která byla postavena již v roce 1928. V roce 1969 byl na prudkém svahu pod touto chatou vybudován Transportou Chrudim první lyžařský vlek na Staroměstsku. Vlek byl dlouhý 213 m a překonával výškový rozdíl 65 m s rychlostí odbavení 190 osob/hodinu. Tento vlek byl vystaven na sjezdovce, kde se dnes nachází moderní vlek Návrší. Na sklonku roku 2010 byl nově vystavěn vlek Stříbrnice.

Lyžařské středisko nabízí lyžařům i snowboardistům lehkou (sjezdovka Stříbrnice) a středně těžkou sjezdovou trať (sjezdovka Návrší). Středisko je tak vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušenější lyžaře a snowboardisty, kteří si potrpí na náročnější sjezdové podmínky. Široké a prostorné sjezdové tratě jsou denně upravovány a představují tak záruku pro kvalitní lyžování. Středisko pak ocení i výcvikové kurzy, pro které je vhodnou alternativou z hlediska vybavení i cenových podmínek. Areál je vybaven kvalitním zázemím stravovacích i ubytovacích služeb, nabídka je dále doplněna i o další zařízení v blízkém okolí. Možnost občerstvení zajišťuje restaurace Návrší a bufet u dolní nástupní stanice.

Středisko je vybaveno moderním odbavovacím zařízením (systémem), který umožňuje zakoupení jízdenek bez zbytečných front a dlouhého čekání. Jednou z výhod menšího střediska je rodinná atmosféra, o kterou se stará příjemná obsluha vleků.

V blízkosti areálu je parkoviště zdarma.